Ağu
30
Filed Under (İnternet) by Bilal Kuytul on 30-08-2009

Ben de araştırdım bunu bulmak için. Bloguma uyguladım. Eğer wordpress blogunuz varsa tavsiye ederim. Teknolojiye ayak uydurmak lazım efenm.

Aşağıda vereceğim kodu tema klasörünün içindeki comment.php dosyasını açıp herhangi bir yerine ekleyin…

Read the rest of this entry »

-----------------
Bu yazı 3732 kez okundu.

Ağu
30
Filed Under (Eğlencelik, İnternet) by Bilal Kuytul on 30-08-2009

İnternette dolanırken laf cambazı diye bir site gördüm. Merak edip girdim siteye. Meğer bir tür kelime oyunu olan bi şeymiş. Bir tablo içinde karışık harfler veriliyor.  O harflerden belli bir kurala göre kelimeler türetiyor ve türettikçe kelimenin zorluğuna göre puan kazanıyorsun. Enteresan bir şey. Denemek isteyen  olursa http://www.lafcambazi.com adresinden ulaşabilir.

-----------------
Bu yazı 5099 kez okundu.

Ağu
28
Filed Under (Eğlencelik, Nostalji) by Bilal Kuytul on 28-08-2009

Eskiden okul sıralarında para oyunu oynardık. 3 tane bozuk para lazımdı. Eğer bozuk para yoksa etraftaki arkadaşlardan mutlaka temin edilirdi. Çünkü oyuna niyetlenmişiz bir kere.  İlköğretimin vazgeçilmez oyunuydu. Yeterince betimleyemedim sanırım. Ama mutlaka hatırlayanlar olacaktır. Bahsettiğim oyunun flash versiyonunu buldum bir yerde. Hemmen ekledim kendi bloguma(okunuşu komik oldu 😀 ) Neyse yazının devamında oyunu bu sayfa üzerinden oynayabilirsiniz. İyi eğlenceler…

Read the rest of this entry »

-----------------
Bu yazı 3286 kez okundu.

Ağu
28
Filed Under (Teknoloji) by Bilal Kuytul on 28-08-2009

NTV’nin haberine göre Zürih’deki bilimadamları molekülün fotoğrafını çekebilmişler. Allah’ın yarattığı her şey de olduğu gibi bu molekülün de mükemmel bir görüntüye sahip olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

Read the rest of this entry »

-----------------
Bu yazı 2587 kez okundu.

Ağu
25
Filed Under (Rehberlik) by Bilal Kuytul on 25-08-2009

ÖSS sistemi değişti. Artık sayısal eşit ağırlık sözel yerine daha çok puan türü var. Sistemin amacına bakıldığında mesleklerin gerektirdiği yeteneklere göre puan türleri oluştulup öğrencilere bu prensibe göre yerleştiricektir. ÖSYM bilgilendirici bir sunu yayınladı.  2010 ÖSS Başvuru kılavuzu yayınlandıktan sonra ayrıntılı olarak değerlendirme imkanımız olabilecek.

Read the rest of this entry »

-----------------
Bu yazı 3022 kez okundu.

Ağu
21
Filed Under (Genel) by Bilal Kuytul on 21-08-2009

Ramazan-ı Şerif’in ilk günü orucumu tutuyorum. Umutla başladım Ramazan ayına inşallah bu umudu hep içimde tutabilirim. Aynı zamanda bugün benim doğum günüm oluyor. Çünkü ben 1986 yılındaki Ramazan ayının ilk gününde doğmuşum. Hicri takvime göre doğum günüm oluyor 🙂

Her müslüman din kardeşimin Ramazan’ı mübarek olsun.

-----------------
Bu yazı 2512 kez okundu.

Ağu
21
Filed Under (Genel) by Bilal Kuytul on 21-08-2009
Uzun bir ara verdi kuytul.com. Hosting şirketiyle alkalı bir sorun oluştuğundan dolayı web sitem sıfırlandı. Eski yazılarıma ve dosyalarıma ulaşamıyorum. Bu sebeple yeniden kurdum siteyi. Yeni paylaşımlarımla devam etmek niyetindeyim.

-----------------
Bu yazı 2259 kez okundu.