May
21
Filed Under (Eğlencelik, Genel, İnternet) by Bilal Kuytul on 21-05-2012

İnternette boş boş vakit geçirmeyi seven flash oyunlarla ilgili olan arkadaşlara göz atmanız için paylaşmak istedim. Bazılarını internette dolaşırken buldum bazılarını alıntı yaptım resim çizme sitelerinde özellikle çokça vakit geçireceğinize eminim.

Read the rest of this entry »

-----------------
Bu yazı 2013 kez okundu.

May
18
Filed Under (Güncel, Toplumsal) by Bilal Kuytul on 18-05-2012

İçinde bulunduğum gelişimsel dönemi içine alan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Gençliğimizin kıymetini bilmek ve üretme çabasında olmak dileğiyle…

-----------------
Bu yazı 1221 kez okundu.

May
02
Filed Under (Eğitim, Güncel, Rehberlik) by Bilal Kuytul on 02-05-2012

4+4+4 eğitim sistemi yasalaştıktan sonra ve öncesinde pek çok tartışma oldu. Bu tartışmalara Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer geçerli cevaplardan çok kafa karıştıran ve tepki çeken açıklamalarıyla süreci daha da zorlaştırdı.

 

Biz yasalaşan ve yasa içinde bulunan “Kuran ve Peygamber Efendimizin Hayatı” gibi bazı konulara odaklanırken eğitimin pedogojik niteliği konusunda hiç bir şekilde bilgilendirilmedik. Ben isterdim ki daha yasa çıkmadan MEB bir broşür hazırlatsaydı. Öğretmen ve okul idarecilerini bilgilendirip tartışmaları tepkisel halden planlı bir hale çevirebilirdi. Birçok görüşten eğitimcinin henüz bilemediği yeni uygulamalardan dolayı öğrenciyi yönlendirmekte sıkıntı çekmesinin sorumlusu Milli Eğitim Bakanlığıdır.

 

Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmen olarak ne olduğu belirsiz internet sayfalarında yeni eğitim sistemi hakkında ayrıntıları araştırmak zorunda kalıyorum. Sonuç olarak bilgi çöplüğünde bilinçlenmeye çalışıyorum. Çünkü acilen öğrencilerime 3-4 yıl sonra ne olacağı konusunda bilgi vermek durumundayım. Gelecek son dakikaya bırakılmayacak kadar değerlidir. Öğrencilerimize üniversite ve eğitim hayatında hedefler edinmelerini sağlamaya çalışırken önünü göremeyen eğitimciler bunu ne kadar başarabilecektir?

-----------------
Bu yazı 1110 kez okundu.