Oca
15
Filed Under (Genel) by Bilal Kuytul on 15-01-2011

Efendiler devir kötü, ekonominin nereye gittiğini önceden tahmin etmek ve paramızı çalıştırmak zorundayız. Altın almak ve altın fiyatlarını araştırmanın gerekliliği bundandır. Yastık altı paralarımız olduğu yerde değer kaybediyor ve banka faizlerine güvenenler zarar ediyor. Çünkü enflasyon rakamlarda düşmesine rağmen reel dünyamızda yeme, içme, gez-tozma vs gibi ihtiyaçların arttığı daha da lüks hale gelen hyatlarımızda enflasyon her zaman doruklarda olacak. Bu sebeple kazandıklarımız bize yetmeyebilir. Kısacası, “Yatırım” yapmalıyız. İsteyenlere ticaret yapma yolları da açık tabi. Ancak kolay iş değildir vesselam.

Altın geçtiğimiz yıllardan bu yana her zaman orta ve uzun vadede kazandıran ancak kısa vadede kayıplara yol açan bir yatırım aracıdır. İki yıl içinde altına yatırım yapanlar büyük karlar elde ettiler. Dünyadaki ekonomik krizde döviz kurlarına ve borsaya olan güvenin düşmesi sebebiyle güvenilecek en iyi yatırım “altın” olmuştur.

2010 yılı altın fiyatları ve dolar kuru karşılaştırması:

* Yeşil: Altın
* Kahverengi: Dolar

Şu anda altın fiyatları çok yüksek gibi görünse de 2011 yılı içerisinde altın fiyatlarının tekrar yükselceği ve yükselişini sürdüreceği bir çok finans şirketleri tarafından söylenen ve araştırmalar yapılan bir konudur. Bu sebeple yatırım yapacak durumda olan arkadaşlarıma mutlaka altın fiyatlarını araştırarak yatırım yapma fırsatlarını kaçırmamalarını öneririm..

2010 Çeyrek Altın Fiyatları Grafik:

-----------------
Bu yazı 7419 kez okundu.

Yorum yap

Yorum yapabilmek iin

giri yapmalsn